Doradztwo zawodowe

Profesjonaliści

W okresie od października do grudnia 2015 r. na TVP Warszawa można było oglądać cykliczny program pt. Profesjonaliści przedstawiający ofertę edukacyjną wolskich szkół kształcących zawodowo.

Zapraszamy do obejrzenia odcinka poświęconego naszej szkole klikając na poniższy link: http://warszawa.tvp.pl/23178923/15122015

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego (plik PDF, rozmiar 193 KB)

Wdrażanie Rady Pedagogicznej do doradztwa zawodowego

W ramach doradztwa zawodowego w naszej szkole odbywają się częste i cykliczne spotkania  z przedstawicielami różnych zawodów. Gościliśmy sędziów w ramach projektu edukacyjnego”Apteczka prawna”. Byli u nas także prokuratorzy omawiający kwestię odpowiedzialności prawnej za poszczególne przewinienia, zapoznający uczniów i słuchaczy z drogami kariery i awansu zawodowego w tym zawodzie prawniczym. Mamy dosyć dobre kontakty z przedstawicielami warszawskiej palestry. Wychodzimy na wycieczki studyjne do sądów:  okręgowego oraz administracyjnego. Byliśmy w banku i na giełdzie papierów wrtościowych.Odwiedzamy drukarnię, biura podróży oraz agencje reklamowe.

Spotykamy się również z dziennikarzami i pisarzami, którzy w bardzo przystępny sposób przybliżają tajniki swojej pracy. Grono pedagogiczne wraz z uczniami bardzo aktywnie w tych spotkaniach i wyjściach uczestniczy. Tematyka spotkań i wycieczek jest przedmiotem dyskusji pomiędzy naszymi pedagogami, by urozmaicić kwestię kształcenia. Szkolny koordynator do spraw doradztwa zawodowego dzieli się z radą pedagogiczną informacjami zdobytymi podczas szkoleń organizowanych z zakresu doradztwa przez WCIES.